Teatr Przedmieście

Zespół Muzyki Dawnej Szelindek

Teatr Przedmieście powstał w 2001 roku z inicjatywy Anety Adamskiej. W 2010 roku zespół przenosi się na stałe do Rzeszowa na ul. Reformacką 4, gdzie tworzy pierwszą niezależną scenę teatralną na Podkarpaciu i regularnie wystawia swoje spektakle.

“Przedmieście” tworzy sztuki autorskie oraz przedstawienia inspirowane dziełami literatury polskiej i światowej. Najbardziej znane spektakle: „Obietnica”, „Święto”, „Tchnienie”, „Dybuk Rzeszowski”, „Podróż”, „Kroniki podwórkowe”, „Faust”, „Otello tonight!” czy „Kiedyś Ci opowiem…”,  z którymi gościliśmy na wielu scenach w kraju i za granicą (Francja, Włochy, Niemcy, Hiszpania, Słowacja, Ukraina, Gruzja, Bułgaria).

Teatr Przedmieście był doceniany za swoją pracę artystyczną i może się poszczycić wieloma nagrodami i wyróżnieniami na festiwalach teatralnych w Polsce i Europie. Teatr współpracuje również z Ośrodkiem Teatralnym CREARC w Grenoble, Theater Frankfurt, Accademią Internatzionale dell’ Attore z Rzymu, Studio Novecento z Mediolanu, Forn de Teatre Pa‘tothom z Barcelony i Stowarzyszeniem Processus – Le Retour d‘Ulysse z Paryża oraz licznymi instytucjami i teatrami w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na szalony spektakl „Opowiastki frywolne”! Przedstawiamy Państwu trzy opowieści z „Dekameronu” Giovanniego Boccaccia, wszystkie pełne wigoru i absurdu scenicznego. Zawiłe gry miłosne, żarty sceniczne, gra słów i rubaszny humor ukazują prawdę o nas samych, o naszych słabościach i ukrytych pragnieniach. Wszak w ludzki los wpisane są i wielkie namiętności, i cielesność, którą swoim rygorom duch próbuje poddać.
„Dekameron” został napisany w języku włoskim prawdopodobnie w latach 1350–1353, po raz pierwszy wydano drukiem ok. 1470 roku. Niespełna sto lat później w 1559 roku dzieło umieszczono w indeksie ksiąg zakazanych! No cóż… Mimo upływu czasu natura ludzka pozostaje niezmienna, a pióro mistrza Boccaccia nadal trafnie komentuje rzeczywistość wokół nas. Przygotujcie się na żywioł zabawy i śmiechu czystego, który ma tę magiczną moc oczyszczania.

reżyseria: Aneta Adamska-Szukała
muzyka: Jakub Adamski, Maciej Szukała
występują: Aneta Adamska-Szukała, Jakub Adamski, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Udział w Jarmarku Jarosławskim:

25.08.2023 r., godz. 20.00
OPOWIASTKI FRYWOLNE
spektakl
scena