Teatr i inscenizacje
Wykonanie: Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjne „Pąsowa Róża”
23.08.2024 r., godz. 16.00
POKAZ MODY
Inscenizacja historyczna
scena
Wykonanie: Teatr Mozaika
23.08.2024 r., godz. 18.00
WSZYSTKO PTACTWO TAŃCUJE
spektakl
przy scenie
Wraz z artystkami, zajmującymi się na co dzień polską kulturą tradycyjną, pójdziemy śladem rozmaitych ptaków i utworów, które opowiadają o przyrodzie. Doświadczymy piękna muzyki oraz polskich tradycji związanych z ptasimi śpiewami, trelami, zabawami, kolędami i… weselami. Wraz z interaktywną scenografią będziemy odsłaniać kolejno witające nas ptaki, z których każdy wniesie pieśń, opowieść, zabawę czy właśnie wesele. A jak ptasie wesele, to i tańce, stąd koncert wieńczy potańcówka, w której zapraszamy publiczność do integracji w tańcu przy dźwiękach żywiołowych polskich polek granych na dwoje par skrzypiec i bęben obręczowy. Słowem, żywiołowe spotkanie z polskimi tradycjami utkane z ptasich historii!
Występują:
scenariusz: Karolina Ociepka i Dominika Oczepa
narracja, śpiew, skrzypce: Dominika Oczepa
narracja, śpiew, skrzypce: Ewa Szymczak
narracja, śpiew, polski bęben obręczowy: Karolina Ociepka
scenografia: Anna Kaźmierak Miło to widzieć i Berenika Pyza
rekwizyty: Piotr Rogaliński Nie-zabawki i Berenika Pyza
kostiumy: Berenika Pyza i Edyta Cieślik-Moczek
Wykonanie: Teatr Tysiąca Opowieści
23.08.2024 r., godz. 20.00
WIECZORNE BAJANIE
spektakl
przy scenie
Po co wiedźmie miotła? Kiedy widziano ostatniego smoka w Polsce?
Tego wszystkiego dowiecie się z wieczornego bajania, czyli opowieści o wiedźmach pół żartem, pół serio.
Wykonanie: Teatr Otwarty
23.08.2024 r., godz. 20.00
7 LEGEND KRAKOWA
spektakl
przy scenie
Zapraszamy na kolejną przygodę ze Smokiem Obibokiem i jego wiernym przyjacielem Jaśkiem Melepetką.
Nasza opowieść rozpoczyna się odnalezieniem Starego Młynka, który był zakopany przy ul. Szewskiej niedaleko domu Skuby. Bohaterowie postanawiają uruchomić znalezisko i to daje początek tej niesamowitej historii. Smok opowiada legendę Smoka Wawelskiego, który jest jego dalekim krewnym, a także przybliża słuchaczom postać doktora Jana Twardowskiego, największego krakowskiego maga.
W tej historii pojawią się również postacie Lajkonika i Flisaka, Zaczarowane Gołębie, legendy o Dwóch Wieżach i Hejnale, o Krzysztoforach, diable i kogucie w jednym bucie. Wszystko to jest opowiedziane w barwny i radosny sposób przy aktywnym udziale najmłodszej publiczności. A jakie to historie, o czym opowiadają, co je łączyło, kto był dobrym a kto złym bohaterem, kto kogo pokonał i jakim sposobem?
Co jest ważniejsze – siła fizyczna czy umiejętności magiczne, czy może umysłem lepiej pokonać zło i stać się bohaterem na wieki? To wszystko przeżyjecie przybywając na nasze, już legendarne przedstawienie.
Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo lalkowego. Podczas trwania spektaklu Dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy.
Pomysł przedstawienia: Joanna Szwabowicz
Reżyseria: Dariusz T. Cywka
Występują: Julia Stefanik, Dariusz T. Cywka, Jarosław Turzyński
Wykonanie: Rycerz Reiner
23.08.2024 r., godz. 21.30
TEATR OGNIA
Pokaz
pplac Jarmarku
Wykonanie: Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjne „Pąsowa Róża”
24.08.2024 r., godz. 18.30
CZAROWNICY ŻYĆ NIE DOPUŚCISZ
Inscenizacja historyczna
plac Jarmarku
Kim tak naprawdę były czarownice i jak przebiegł ich proces. W ówczesnej terminologii prawnej wyraźnie rozróżniano dwie kategorie badanych czarownic. Jedne to czarownice „pomówione”, a drugie to „czarownice powołane”. Pomówione to te, które oskarżone zostały o czary przez mieszkańców danej miejscowości. Czarownica powołana zaś to nie taka kobieta, która ma powołanie do tych dość osobliwych praktyk, lecz nieszczęśliwa ofiara podana jako współwinna przez inną męczoną na torturach.
Wykonanie: Rycerz Reiner
24.08.2024 r., godz. 23.00
NOC OGNIA
Pokaz
plac Jarmarku